Dymarki Świętokrzyskie Nowa Słupia 2021

D Dymarki Świętokrzyskie-Nowa Słupia 2021 odbędą się 14 i 15 Sierpnia.

Z uwagi na panującą pandemię nie będzie to impreza o rozmachu takim, jak to miało miejsce 2 lata temu. Koncerty, które były zaplanowane zostały przełożone na rok 2022 i mamy nadzieję, że wtedy uda nam się zorganizować wydarzenie na które Wy – mieszkańcy i turyści zasługujecie.

Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi to impreza o charakterze masowym, a co za tym idzie wymaga specjalnych pozwoleń, o które niestety trzeba się starać z dużym wyprzedzeniem.

Obecnie prowadzone są również zaawansowane prace nad budową dwóch ważnych obiektów turystycznych. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego oraz Parku Legend. Nie ukrywamy, że Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi w dużej części przypomina obecnie plac budowy na którym nie da się organizować większej imprezy czy pokazu.

Te czynniki sprawiają, że w tym roku Dymarki odbędą się w ograniczonej formie. Skupimy się na tym co jest najważniejsze, czyli na wytopie żelaza w starożytnych piecach dymarskich, pokazach uzbrojenia i ubioru Lugiów oraz prezentacjach starożytnych rzemiosł, w wydzielonej części Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi.

Zdajemy sobie sprawę, że możecie Państwo być rozczarowani, jednak wierzymy, że zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości jest najważniejsze, a budowa Muzeum i Parku to duży krok do przodu, który jednak wymaga jeszcze trochę cierpliwości.

Dyrektor GOKSiT w Rudkach

Agata Sałata

Skip to content