Świetlica Wiejska w Nowej Słupi – II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Stowarzyszenia „EMERYK”

W dniach 10 – 11.09.2016 r. na Świetlicy Wiejskiej w Nowej Słupi miał miejsce II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Stowarzyszenia „EMERYK”. Do zawodów zgłosiło się 11 zawodników. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym zgodnie z tabelą Bergera. W pierwszym dniu zawodów rywalizowała grupa młodsza do 12 lat. Po zaciętych meczach zwycięzcą został Jakub NOWAK (12 l.), drugie miejsce zajął Adam SEPIOŁO (9 l.), a na trzecim uplasował się Sergiusz GAJEWSKI (9 l.) czwarte miejsce tak nie lubiane przez zawodników zajął Michał KARBOWNICZEK (11 l.).

W drugim dniu turnieju do rywalizacji stanęło sześciu zawodników. Zwycięzcą turnieju został Arkadiusz CZAJA wygrywając wszystkie mecze, na drugim miejscu uplasował się triumfator pierwszego turnieju, Bartłomiej WOJCIECHOWSKI, a o ostatnim miejscu na podium zadecydował stosunek setów w którym lepszy okazał się Marcin ŁUSZCZYNA od Kamila PIETRZYKA. Pozostałymi zawodnikami którzy dzielnie stawiali czoło przeciwnikom byli Kacper KOŃCZAK i Damian CEGLARSKI. Najmłodszym zawodnikiem zgłoszonym do turnieju był Adam SEPIOŁO. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale, dyplomy i upominki od Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich którego Dyrektorem jest pan Piotr SEPIOŁO, a najlepsza trójka w każdej kategorii została nagrodzona pucharami. Zawodników uczestniczących w turnieju udekorował Zastępca Wójta Gminy Nowa Słupia pan Włodzimierz ZARĘBA który przybył na turniej na zaproszenie organizatorów. Sędziami turnieju byli członkowie Stowarzyszenia „EMERYK” Jan SEPIOŁO i Mariusz DĄBEK, fotoreportaż zapewniła pani Marzena DĄBEK również członek Stowarzyszenia. Przy obsłudze turnieju pomagał Tomasz KAŁUŻA. Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje. W trakcie turnieju zawodnicy mieli zapewnione napoje, owoce i coś słodkiego dla odzyskania utraconej energii. Zorganizowanie turnieju było możliwe dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej na 2016 r. program „Świętokrzyska Akademia Sportu” nazwa zadania „Tenis i Kobudo czynią z człowieka cudo”.