KGW MODRZEWIANKI

Koło Gospodyń Wiejskich „MODRZEWIANKI” powstało w październiku  2011r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach. Do koła należą  Panie z miejscowości Pokrzywianka i Cząstków. KGW „MODRZEWIANKI” preferuje rękodzielnictwo- robótki ręczne oparte na tradycjach ludowych. Zajmują się również dawną kuchnią regionalną, ich dania często uatrakcyjniają poczęstunek na imprezach organizowanych w naszej Gminie. Ponadto pięknie prezentują się na scenie, śpiewając znane utwory ludowe. Wyjątkowo atrakcyjny jest oberek w wykonaniu ich „rodzynka” Pana Andrzeja Mazura.

„MODRZEWIANKI” reprezentują Gminę Nowa Słupia na scenie lokalnej. Biorą również udział w różnego rodzaju konkursach powiatowych i wojewódzkich:

– III miejsce w Pierwszym Przeglądzie Kół Gospodyń Wiejskich w 2011r.,

-udział w finale XII edycji Konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów 2012r. w Tokarni ,

– udział w V Konkursie na „Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego” 2012r. w Zagnańsku,

– wyróżnienie dla Pani Anny Hamery(przewodniczącej Koła) za chrzan świąteczny w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” 2012r. w Tokarni,

– wyróżnienie w III Świecie Świętokrzyskiej Zalewajki 2012r. w Baszowicach,

– II miejsce w konkursie Na Potrawę Ognistą organizowanym z okazji I Święta Ognia 2012r. w Nowej Słupi.

Nasze miłe Panie swoją działalnością kulturalną, kulinarną i rękodzielniczą wspomagają nie tylko Gminny Ośrodek Kultury, ale również imprezy szkolne. Chociaż niedawno zaczęły swoją działalność na pewno czeka ich wspaniała przyszłość.

Skip to content